Nudy na pudy

Do centrali doszedł wyraźny odgłos serii z karabinu… Dowódca wydał rozkaz by wezwać pomoc: „Jesteśmy otoczeni…”

Tak mniej więcej rysowało się bogate tło fabularne naszego pierwszego scenariusza w UWZ ;). Celem misji była obrona twierdzy przed atakami Bauhausu (Norkos). Twierdzy bronił cybertronic (Qba) i Mishima (ja). Obrońcy mieli do dyspozycji 1500 pkt z tym że 500 pkt mogło wkroczyć do bitwy dopiero od 3 tury. Bauhaus posiadał armie na 1800 pkt.

Co do samej bitwy to niestety nie było za ciekawie. Popełnialismy z Qba sporo błędów a największym była wymiana ognia na dalekim dystansie z przeciwnikiem. Norkos miał miażdzącą przewage ognia i bez większych problemów wybił nam niemal wszystkie oddziały daleko dystansowe (meki, snajperów, jakieś oddziały Qby). Powinnismy siedzieć głeboko schowani i zmusić Bauhaus  do podejścia choćby na zasięg średni bo Bau tylko stał i strzelał.

Gra nam się znudziła w okolicach 4 tury i została zakończona. Właściwie szkoda, że zabrakło nam już sił aby ją dokańczać gdyz własnie zaczynało robić się ciekawie. W sumie mogliśmy jeszcze próbować powstrzymać Bauhaus przed wkroczeniem do bazy gdyż jedynym wejściem była widoczna na zdjęciach brama- mogło się tam wydarzyć sporo rzeczy 😉

Mam nadzieję, że jeszcze spróbujemy kiedyś rozegrać ten sam scenariusz – myślę że bogatsi w doświadzcenia zrobimy to o wiele lepiej ;)))

ps. być może jutro pierwsza bitwa w WZ. 4.0 Nie mogę się doczekać!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Raporty z bitew, Warzone. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Nudy na pudy

  1. 5zyderca pisze:

    Wydaje mi się, że wystarczyło zastosować zasadę znaną chociażby z DBN. W tym systemie atakujący co turę, musi przemieścić przynajniej jeden ze swoich oddziałów w stronę wroga. Dzieje się tak aż do wejścia przynajmniej jednego oddziału w zwarcie. W Waszej rozgrywce Bauhaus mógłby (na przykład) musieć wydawać co turę przynajmniej jedną akcję każdego oddziału na ruch w stronę umocnień (do czasu dotarcia do nich lub pierwszego polania jakiegoś testu morale) i pewnie byłoby ciekawiej (może należałoby z tej zasady wyłączyć jakąś „artylerię”, ale tej raczej niewiele w UWZ).

  2. kmq1 pisze:

    Właściwie to celem bauhausu było przerzucenie kilku oddziałów przez mury twierdzy przed upływem chyba 6 tur niestety przy takiej ilości oddziałów bitwa się okropnie przeciągała więc bauhaus stał a tur nawet nikt nie liczył 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s